https://www.facebook.com/Resurscompl
TURNUSY
(71) 372 40 53
Pn - Pt: 8:30 - 16:00
PRZYCHODNIA
(71) 342 52 78
Pn - Pt: 8:00 - 18:00

Turnusy rehabilitacyjne

Rehabilitacja to proces, którego celem jest odzyskanie sprawności fizycznej oraz poprawa jakości życia. Znakomitym rozwiązaniem dla osób chorych są turnusy rehabilitacyjne, które umożliwiają nawiązanie kontaktów z osobami z podobnymi dysfunkcjami, ale także, a może przede wszystkim są szansą na integrację społeczną (polegającą na wspólnym aktywnym spędzaniu czasu pod opieką wykwalifikowanej kadry w postaci kierownika turnusu oraz rehabilitantów).

Kto może skorzystać z turnusów rehabilitacyjnych w górach?


Z turnusów rehabilitacyjnych np nad morzem mogą skorzystać osoby niepełnosprawne z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Dofinansowania PFRON do turnusów rehabilitacyjnych nad morzem


Każdy zainteresowany spełniający kryterium dochodowe może ubiegać się o dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych z PFRON, w tym celu należy udać się do odpowiedniego dla miejsca zameldowania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wysokość dofinansowania jest uzależniana jest od stopnia niepełnosprawności.

Obecnie kryterium dochodowe dla osób samotnych wynosi około 2000 zł


Dla osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym: 1602 zł /osoba
Osoba niepełnosprawna sama wybiera odpowiednią dla siebie ofertę, ale musi pamiętać, że ośrodek, który wybierze musi być pozytywnie zweryfikowany przez odpowiedni Urząd Marszałkowski i wpisany do Rejestru ośrodków uprawnionych do przyjmowania turnusów rehabilitacyjnych.

Jesteśmy organizatorem turnusów rehabilitacyjnych z PFRON


Wszystkie przedstawione poniżej ośrodki posiadają aktualny wpis do rejestru, a Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne RESURS posiada aktualny wpis do rejestru organizatorów turnusów nr OD/02/0007/17 ważny do 2021 roku

Dla osób nieposiadających orzeczenia o stopniu niepełnosprawności proponujemy pobyty profilaktyczno-lecznicze i wczasy zdrowotne promujące zdrowy tryb życia, aktywne spędzanie czasu wolnego, walkę ze stresem.

Wśród proponowanych zajęć nie zabraknie m.in.: wieczorków przy muzyce, biesiad przy ognisku, wycieczek pieszych, autokarowych i rowerowych, spotkań ze specjalistami z zakresu zdrowego żywienia.

Pobyty te są idealne dla osób ceniących sobie wygodny kompleksowo zorganizowany wypoczynek dla całych rodzin.

Ośrodek Adhara - Sarbinowo Morskie
Spokojna miejscowość letniskowa, położona zaledwie 7 km od Mielna i ok. 30 km od Kołobrzegu. Sarbinowo z biegiem lat zmienia się i rozwija, kusząc turystów coraz lepszą bazą noclegową, gastronomiczną i rekreacyjną.

Ośrodek Belweder - Duszniki Zdrój
Znane w całej Europie uzdrowisko malowniczo położone u podnóża Gór Bystrzyckich i Orlickich w Kotlinie Kłodzkiej. Pierwsze informacje, jakie znajdujemy na temat uzdrowiska pochodzą jeszcze z okresu średniowiecza.

Ośrodek Nadmorski - Mrzeżyno
Niezwykle urokliwa miejscowość położona zaledwie 18 km od Kołobrzegu. Nie ma tu ścisłego centrum, a życie towarzyskie toczy się głównie w okolicach promenady i malowniczego portu u ujścia rzeki Regi.

Ośrodek Perła - Ustka
Dom wczasowy Perła położony jest nad malowniczym klifowym brzegiem, przy bezpośrednim zejściu na plażę, w pobliżu starego wydmowego lasu.

Ośrodek Metamorfoza - Międzywodzie
Ośrodek „Metamorfoza” to kompleks oferujący komfort i wyjątkową lokalizację. Położony 150 m od morza, wzdłuż alejki prowadzącej na plażę, oddzielony od morza leśnym pasem ochronnym.

Ośrodek Amber - Kołobrzeg
Kołobrzeg jest miastem położonym na Równinie Białogardzkiej u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. Znajdują się tutaj źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny.

Ośrodek Argentyt - Dąbki
Maleńka, urokliwa miejscowość, położona na wąskiej mierzei między morzem a jeziorem Bukowo. Znajduje sie tutaj specyficzny morski klimat oraz czyste świeże powietrze z dużą zawartością jodu.

Ośrodek Cechsztyn - Ustronie Morskie
Miejsce pełne wyjątkowo pozytywnej energii w najzdrowszym klimacie. Obiekt położony jest w pobliżu jednej z najbardziej urokliwych na polskim wybrzeżu plaż.

Ośrodek Zefir - Krynica Morska
Jedno z najmniejszych, pod względem liczby ludności, miast w Polsce. Porośnięta wiecznie zielonym, sosnowo bukowym lasem. Od dziesiątek lat miejscowość przyciąga tysiące turystów.

Ośrodek Contessa - Dziwnówek
Dziwnówek to niewielka miejscowość wypoczynkowa, atrakcyjnie położona pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Wrzosowską. Miejscowość otoczona sosnowym lasem położona jest nad samym morzem.

Ośrodek Górnik - Łeba
Miasteczko letniskowe i rybackie. Miejscowość z pięknymi i dużymi, piaszczystymi plażami, w bliskim sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego, w otulinie kompleksów leśnych.

Sanatorium Albatros - Krynica Morska
Jest znanym kurortem położonym na Mierzei Wiślanej, szerokie plaże z miłym dla stóp piaskiem są znane z okazałych kamieni morskich – bursztynów.

Ośrodek Damis - Krynica Zdrój
Perła polskich uzdrowisk słynąca z leczniczego działania miejscowych wód mineralnych, wysokiego standardu urządzeń infrastruktury turystycznej i sportowej.

Sanatorium Fala - Stegna
Bliskość lasu i porannej bryzy morskiej sprzyja czynnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Bogata historia i legenda miejscowości zachęcają do pieszych wędrówek.

Ośrodek Zakopiec - Zakopane
Jest największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr, dużym ośrodkiem sportów zimowych, od dawna nazywane nieformalnie zimową stolicą Polski.

Ośrodek Jantar - Polnica Zdrój
Znane i cenione uzdrowisko położone w Sudetach na Ziemi Kłodzkiej. Całe miasto jest jakby jednym wielkim parkiem, a największą chlubą Polanicy jest Park Zdrojowy, wpisany do rejestru zabytków

Ośrodek Korab - Świnoujście
Wczasy rehabilitacyjne w ośrodku Rehabilitacyjno-sanatoryjnym Korab. Miasto uzdrowiskowe, o wyjątkowych walorach klimatycznych, które można nazwać „miastem słońca”.

Ośrodek Krystynka - Ciechocinek
Ceniony polski kurort, który niezmiennie cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kuracjuszy ze względu na niepowtarzalny urok i klimat

Ośrodek Relaks - Międzywodzie
Mała miejscowość na wyspie Wolin, położona między Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim. Jest ona atrakcyjna turystycznie, gdyż warunki plażowania oraz uzdrowiskowy charakter regionu sprzyjają wypoczynkowi i rehabilitacji.

Pensjonat Halny - Zakopane
Miasteczko, gdzie każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dzięki zabytkowym budynkom i imprezom kulturalnym można poznać historie miasta, obyczaje góralskie i gwarę.

Ośrodek Złoty Łan - Lądek Zdrój
Najstarsze uzdrowisko Polski, którego dużym atutem jest wspaniały mikroklimat. Piękne trasy spacerowe, górska rzeka, tereny leśne. Wustępują tu radoczynne cieplice siarczkowe i fluorkowe.

Ośrodek Dedal - Polańczyk
Polańczyk malownicza, czysta ekologicznie miejscowość uzdrowiskowa w Bieszczadach (woj. podkarpackie), położona przy małej obwodnicy bieszczadzkiej

Ośrodek Maxim - Łeba
Ośrodek Maxim położony jest ok. 20 minut spacerem od plaży – zapewniamy naszym gościom dojazd na plaże w okresie od maja do września.

Ośrodek Równica - Ustroń
Malownicze położenie, jedyny w swoim rodzaju mikroklimat, przyroda oraz liczne szlaki spacerowe, trasy rowerowe i narciarskie, stwarzają idealne warunki do aktywnego wypoczynku i regeneracji o każdej porze roku.

Ośrodek Zdrowotel - Łeba
Kompleks sześciu pawilonów z zapleczem gastronomicznym i rehabilitacyjnym, położony w lesie sosnowym, w zacisznym miejscu, z dala od zgiełku, hałasu a do plaży zaledwie 150 m.
loading