TURNUSY
(71) 372 40 53
Pn - Pt: 8:30 - 16:00
PRZYCHODNIA
(71) 342 52 78
Pn - Pt: 8:00 - 18:00

Ośrodek Równica - Ustroń

Ośrodek Równica - Ustroń
Ustroń – miasto położone na północnych stokach Beskidu Śląskiego, popularny ośrodek uzdrowiskowy otoczony szczytami Czantoria Wielka i Równica, atrakcyjne miejsce wypoczynku położone u wylotu doliny Wisły.

Malownicze położenie, jedyny w swoim rodzaju mikroklimat, przyroda oraz liczne szlaki spacerowe, trasy rowerowe i narciarskie, stwarzają idealne warunki do aktywnego wypoczynku i regeneracji o każdej porze roku.

TERMINPOK. 1 OSPOKÓJ 2 OS

Ostatnia aktualizacja 2019-05-20 06:40:30 (cache) [RÓWNICA USTROŃ /31/USTROŃ ]

Formularz rezerwacjiSANATORIUM RÓWNICA
To flagowe Sanatorium Uzdrowiska Ustroń oferujące od 30-tu lat pobyty sanatoryjne oraz rehabilitacyjne oparte na lokalnych surowcach naturalnych – ustrońskiej solance i borowinie. Dzięki połączeniu łącznikiem z Uzdrowiskowym Instytutem Zdrowia nasi kuracjusze mogą bez względu na pogodę komfortowo dotrzeć na zabiegi czy skorzystać ze zmodernizowanych w roku 2017 największych w Europie Basenów Solankowych.

Sanatorium Równica otoczone jest terenami zielonymi, bez ruchliwych ulic. Spacer do centrum Ustronia zajmuje kilkanaście minut, do uroczego, drewnianego kościółka zaledwie minut pięć, a obok budynku przebiega choćby szlak turystyczny na Równicę.

Tylko kilka kroków dzieli nas od Leśnego Parku Niespodzianek, gdzie można podziwiać jelenie, daniele, żubry, muflony, czy też wziąć udział w pokazie Ptaków Drapieżnych.

UZDROWISKO USTROŃ
To jeden z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie. Uzdrowisko Ustroń specjalizuje się w rehabilitacji kardiologicznej, neurologicznej, onkologicznej, pulmonologicznej oraz narządu ruchu. To miejsce, w którym do rehabilitacji i regeneracji kuracjuszy wykorzystywane są surowce naturalne – solanka i borowina.

Uzdrowisko zaprasza także na pobyty regeneracyjne z zabiegami Medical & SPA: Kuracjusz, Kuracjusz PLUS, Prestige MED oraz Prestige SPA.

POKOJE
na Gości czekają komfortowo wyposażone pokoje jedno- i dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Wszystkie pokoje w Sanatorium Równica wyposażone są w telewizor LCD, czajnik bezprzewodowy oraz chłodziarkę. Dzięki swojej lokalizacji z pokoi rozpościerają się widoki na Czantorię i Panoramę Ustronia lub tez na przepiękne zbocze Równicy, od której nazwę wzięło sanatorium.

ZABIEGI W RAMACH SKIEROWANIA
– 10 zabiegów z zakresu kinezyterapii wg zaleceń lekarza (gimnastyka grupowa lub gimnastyka na przyrządach), 10 zabiegów z zakresu fizykoterapii wg zaleceń lekarza (zabieg z zakresu światłolecznictwa, elektroterapii, magnetoterapii, krioterapii, ultrasonoterapii), 4 zabiegi – kąpiel solankowa lub gimnastyka w basenie, 4 wejścia na grotę solna, 4 zabiegi – inhalacje solankowe, 1 zabieg – masaż leczniczy. W Uzdrowisku Ustroń wykwalifikowana kadra oferujemy ponad 70 różnego rodzaju zabiegów, a 120 wysoko wykwalifikowanych fizjoterapeutów wykonuje 3000 zabiegów rehabilitacyjnych dziennie.

ZABIEGI DODATKOWO PŁATNE
– możliwość dokupienia dodatkowych zabiegów z atrakcyjnymi rabatami 10%-25% w Medical Spa & Prestige Club zgodnie z tabelą rabatów.

REKREACJA:
  • W programie: udział w zapoznawczym wieczorku tanecznym, udział w ognisku
  • z pieczeniem kiełbasek i potańcówką, udział w koncercie lub recitalu lub prezentacji
  • slajdów przyrodniczych, wykłady w ramach Uzdrowiskowej Akademii Zdrowia,
  • arteterapia, gry indywidualne, możliwość korzystania z mini tężni w Uzdrowiskowym
  • Instytucie Zdrowia.
  • Dodatkowo istnieje możliwość wykupienia wycieczek organizowanych przez Biuro
  • Podróży współpracujące z Uzdrowiskiem Ustroń.
  • Na chętnych każdego dnia czekają potańcówki w Klubie Kuracjusza oraz Karczmie
  • Zapiecek.


SCHORZENIA OBJĘTE WPISEM „OD"
dysfunkcja narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, dysfunkcja narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich, ze schorzeniami układu krążenia, z innymi dysfunkcjami i schorzeniami, z dysfunkcją narządu wzroku, z upośledzeniem umysłowym, z chorobą psychiczną, z padaczką, z innymi dysfunkcjami lub schorzeniami, ze schorzeniami metabolicznymi, ze schorzeniami układu oddechowego
loading