Ośrodek Górnik

Ośrodek Górnik

Podstawowe informacje

Termin Pok. 2 os. standard

OŚRODEK GÓRNIK
jest położony w bliskim sąsiedztwie morza, otoczony kompleksem leśnym, w niewielkiej odległości od jezior Sarbsko i Łebsko. Baza hotelowa zlokalizowana jest na obszarze 3,7 ha lasów sosnowych w wolnostojących, parterowych, murowanych budynkach tuż przy wydmie, za którą rozpościera się szeroka, piaszczysta plaża. Płaski teren wraz z utwardzonymi alejkami oraz nieuciążliwą architekturą pozwalają wypoczywać również osobom niepełnosprawnym i poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Do plaży kuracjusze mają do pokonania tylko 179 mb. Piękne położenie Ośrodka wśród lasów sosnowych oraz rozproszona zabudowa części hotelowej sprawiają, że naszym kuracjuszom zapewniamy niepowtarzalne warunki do poprawy zdrowia.

POKOJE
zakwaterowane w budynkach wolnostojących, w pokojach 2 i 3-osobowych – każdy pokój posiada własną łazienkę, TV, radio, werandę, lodówkę.

REHABILITACJA
inhalacje ultradźwiękowe, inhalacje indywidualne, inhalacje solankowe z lekami, z olejkami, inhalacje indywidualne pneumatyczne, ultradźwięki, diadynamik, pole elektromagnetyczne niskiej częstotliwości BEMER, lampa Sollux, światłoterapia i koloroterapia, laser, krioterapia, gimnastyka zbiorowa i indywidualna lecznicza, rehabilitacyjna i rekreacyjna.

ZABIEGI DODATKOWO PŁATNE
masaż klasyczny, masaż andulacyjny HHP, hydromasaż, masaż wirowy kończyn i kręgosłupa, kąpiel perełkowa, kąpiel solankowa, borowina plastry – częściowo, zabiegi SPA w KAPSULE NEOQI RELAX

REKREACJA
sala terapii zajęciowej, plac zabaw dla dzieci, bezpłatny parking samochodowy, boisko do piłki siatkowej, miejsce na grill, tereny zielone.

W RAMACH REALIZACJI TURNUSU REHABILITACYJNEGO ZAPEWNIAMY:

 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych i 3-osobowych typu studio, całodzienne wyżywienie (3 posiłki: śniadanie, obiad, kolacja) wraz z zastosowaniem zgłoszonych diet za dopłatą 8zł. dziennie (cukrzycowa, lekkostrawna), UWAGA !!! ZMIANA ZWIĄZANA Z COVID-19 !!!!! Posiłki będą donoszone do pokoi w następujących godzinach:
 • Śniadanie: od 9.00
  Obiadokolacja: od 15.00
  Pracownik O.P.Z. „GÓRNIK” zapuka do Państwa drzwi i poinformuje o przyniesionym posiłku. Jedzenie będzie hermetycznie zamknięte i pozostawione na stoliku znajdującym się na Państwa tarasie.
  Prosimy uzbroić się w cierpliwość, teren ośrodka jest rozległy, a pracowników obsługi kilku.
 • bezpłatny parking,
 • 2 zabiegi dziennie dla osoby niepełnosprawnej* i jeden zabieg dla opiekuna przez 10 kolejnych dni zabiegowych,
 • podstawową opiekę lekarsko-pielęgniarską i terapeutyczną
 • program rekreacyjno - usprawniający i kulturalno - oświatowy, na który składają się między innymi: wieczorek zapoznawczy i pożegnalny przy muzyce
 • mechanicznej wraz z poczęstunkiem (kawa, herbata, ciastko), 2 x grillowanie kiełbasek na terenie ośrodka, zwiedzanie Łeby „Kolejką Bajkową”
 • opiekę instruktora K.O.
 • zabawy taneczne, dyskoteki, korzystanie z zaplecza rekreacyjnego ośrodka oraz sprzętu rekreacyjno – sportowego, spotkania i zajęcia integracyjne itp.
 • Turnus rozpoczyna się kolacją w dniu przyjazdu a kończy się obiadem.
 • Doba pobytu zaczyna się od godz. 18:00 a kończy o godz. 13:00. Za niewykorzystane świadczenia nie zwracamy ekwiwalentu.
* Zabiegi przysługują osobom posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności i skierowanie lekarskie na turnus rehabilitacyjny.

Schorzenia objęte wpisem „OD"
– dysfunkcja narządu ruchu (w tym osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich), dysfunkcja narządu słuchu, schorzenia układu krążenia, choroby układu oddechowego, schorzenia laryngologiczne, padaczka, upośledzenie umysłowe, choroby psychiczne.

Pozostałe ośrodki